MŮJ PŘÍBĚH

CESTA K VÝŽIVOVÉMU PORADENSTVÍ

Zdravý životní styl mě zajímá už od školních let. Vždy mě bavilo odhalovat tajemství našeho těla, zkoušet zajímavé recepty ze zdravých surovin, často jsem vyčtené informace zkoušela i na sobě.

Tenkrát mé snahy ale nebyly moc úspěšné, dostávala jsem se do kolotoče spíše extrémního jídelníčku, pocitů hladu, propadů energie a neustálých myšlenek na jídlo, následovaných přejídáním, výčitkami a kolotoč se opakoval. Nevyvážený, ač zdravý jídelníček a striktní důslednost k úspěchu nevedl.

Pátrání potom, jak z bludného kruhu ven, mě dovedlo ke studiu výživového poradenství, pronikala jsem do fungování našeho těla, kvality potravin i různých způsobů stravování včetně alternativních stylů, suplementace, vegetariánství, low carb stravování, ovlivnění biologického věku stravou a teď i zdravým střevům.

Díky svým vlastním zkušenostem i nabitým znalostem už pár let provázím své klienty na jejich cestě ke své vysněné váze a ke změně jídelníčku pro pocit energie, zdraví a spokojenosti se svým tělem i celkovým životním stylem.

promo_malé (15)

CERTIFIKÁTY VÝŽIVA

CERTIFIKÁTY SPORT

OSTATNÍ

PROČ PÉČE O STŘEVNÍ MIKROBIOM?

Před rokem jsem k výživovému poradenství přidala také péči o střevní mikrobiom ve spolupráci s brněnskou laboratoří doktora Petra Ryšávky a firmy HARMONELO.

Fascinující svět střevních bakterií mě uchvátil, kromě souvislosti se stravou či trávením má také zcela zásadní vliv na naši imunitu a psychiku. Dnes je ovšem čím dál náročnější zajistit vyhovující kvalitu potravin, jsme často vystaveni stresům, znečištěnému prostředí a snad každý bral v minulosti antibiotika. Narušenou rovnováhu ve střevech může mít většina z nás.

Sama jsem si myslela, že žiji zdravě, tak přece musím mít svůj mikrobiom v pořádku. Pravidelné nadýmání a občasnou zácpu jsem brala jako „normální“, protože to má přece skoro každý. Mylně jsem si myslela, že když jím dostatek kysaných mléčných produktů, fermentovaných potravin, vlákniny, ovoce i zeleniny, dělám pro svá střeva vše, co mohu.

Jenže ve skutečnosti správná strava nám sice může bakterie vyživit, ovšem ani fermentované potraviny nám chybějící kmeny neobnoví. Zkusila jsem speciální kúru na úpravu střevního mikrobiomu od HARMONELO, nestíhala jsem se divit. Po dobu přepisu mých střevních bakterií se průběžně ozývaly (naštěstí jen mírnější) nepříjemné pocity a poté mé dlouholeté potíže zmizely. I když už kúru pravidelně neužívám, pořád mám vyladěné trávení, spoustu energie a cítím se skvěle.

Začala jsem kúru doporučovat i svým klientům a výsledky se dostavily také u nich. Skvělé zkušenosti mám i s testem a cíleným přepisem střevního mikrobiomu, o který mají často zájem nejen klienti v reduci váhy, ale i štíhlí lidé, kteří řeší  problémy s trávením, nadýmáním, častými záněty, narušenou imunitou, ekzémy a tak bych mohla pokračovat.

Tato práce mi dává hluboký smysl. Snažím se šířit povědomí o důležitosti zdravého střevního mikrobiomu dál. Vítám jak zájemce, kteří řeší prevenci či vlastní zdraví tak nabízím možnost spolupráce i všem, kdo mají zájem o zdravou stravu nebo přírodní cesty ke zdraví a mají zájem pomáhat v péči o střeva ostatním. Jsem vděčná, že mohu být svědkem tolika příběhů se šťastným koncem.